ارتقا وبسایت | چگونه می‌توانید وبسایت خود را با محتوای باارزش ارتقا داد؟

سوالی که باید با آن آغاز کنیم این است که پایگاه‌های بزرگ داده و شرکت‌هایی که به عنوان شتاب دهنده مجازیبرای ارتقا وبسایت فعالیت می‌کنند، تنها برای شرکت‌های بزرگ است که هزاران کلمه در روز منتشر می‌کنند و یا شرکت‌های کوچک برای وبلاگ‌های خود می‌توانند از ان استفاده کنند؟

با نگرانی روزافزون در مورد اینکه کاربران اینترنتی چگونه تولید محتوا های اینترنتی را استفاده می‌کنند، به نفع همه است که اطلاعات بیشتری درباره نحوه رفتار مخاطبان خود کسب کنند. با توجه به این نکته پاسخ سوال بالا منفی خواهد بود.

حتی کوچکترین نشریات باید سعی کنند مخاطبان خود را درک کنند و از آشنایی با آن‌ها سود ببرند. ما در ماه‌های گذشته، راه‌های مختلفی که مردم از طریق آن از بینش محتوایی و امکانات آن استفاده می‌کنند را بررسی کرده‌ایم.

ما متوجه شدیم که چگونه برخی از سازمان‌های برجسته رسانه‌ای و خبری برای تحقق اهداف خود از تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده می‌کنند. همچنین بررسی کردیم که سازمان‌های کوچک‌تر چگونه از قدرت داده‌ها در تصمیم‌گیری‌های خود استفاده می‌کنند.

اکنون زمان انجام دادن کاری متفاوت است: می‌‌خواهیم بررسی کنیم که تولیدکنندگان محتوا با رعایت چه مواردی می‌توانند مخاطب را جذب کنند.

در حالی که برخی از شرکت‌ها فقط از بلاگ‌ها برای بهود seo خود استفاده می‌کنند، برخی دیگر به دنبال تولید محتوای با کیفیت برای مخاطبان خود هستند. یکی از شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری قابل توجهی در بلاگ‌های خود انجام داده‌است، یک شرکت فروش خودروهای دست دوم است.

آن‌ها از بینش محتوایی برای ارزیابی عملکرد خود استفاده می‌کنند. برنامه‌ریزی برای انتشار مطالب، چیزی است که آن‌ها را از سایر کاربران متفاوت می‌کند، زیرا آن‌ها تنها چندین مطلب در طی هفته منشتر می‌کنند و این کار مانع از اثرگذاری محتوای آن‌ها نمی‌شود. همچنین نشان می‌دهد که استفاده درست و منطقی از تجزیه و تحلیل‌های محتوا چه مزایایی دارد. بعضی از محتواهای آن‌ها بیش‌از  ده هزار بار دیده می‌شوند.

در ادامه می‌خواهیم برخی از دلایل موفقیت آن‌ها را بررسی کنیم. مدیر بخش تولید محتوای سایت، رعایت نکات زیر را کلید موفقیت خود می‌داند:

  • شاخص عملکرد محتوا (CPI) پاسخی به این سؤال دارد که چگونه برخی از مطالب بیشتر از سایرین تاثیرگذار بوده‌اند.
  • استفاده از بینش محتوایی برای ارزیابی سریع عملکرد مقالات در شبکه‌های اجتماعی بسیار عالی است. همچنین جستجوی مطالب قدیمی‌تر برای انتشار مجدد در فضای مجازی را آسان‌تر می‌کند.
  • مطالعه عمقی برای بهینه‌سازی مقالات و همچنین جذب خوانندگان بیشتر
  • بینش‌ محتوایی باعث می‌شود تا مشخص شود که کدام نوع محتوا، چه مخاطبی را جذب می‌کند.

رشد

ارتقا وبسایت

ارتقا وبسایت

این سایت تقریبا از اواخر ماه نوامبر سال 2018 استفاده از بینش محتوایی را شروع کرده و توانسته‌است داده‌های قدیمی خود را با داده‌های فعلی خود مقایسه کند:

ترافیک ورودی این سایت نسبت به قبل 24 درصد افزایش داشته‌است. همچنین در زمان مشابه، مقالات آن‌ها 35 درصد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده‌است. در طی این مدت، شرکت همچنان مانند قبل، مطالب خود را منتشر می‌کرد که نشان ‌می‌دهد بلاگ‌های آن‌ها چقدر رشد کرده‌اند.

داشتن معیارهای مناسب برای ارتقا وبسایت

ممکن است سوال کنید که برای رشد بلاگ‌های خود، باید چه معیارهایی داشته‌باشید. در این مورد، شاخص عملکرد محتوا، گزینه‌ای بوده‌ است که شرکت برای خود انتخاب کرده‌است.

شاخص عملکرد محتوا برای ارتقا وبسایت چیست؟(cpi)

ارتقا وبسایت

ارتقا وبسایت

شاخص عملکرد ارتقا وبسایت را می‌توان قلب و روح بینش محتوایی دانست. این الگوریتمی است که نشان  می‌دهد محتوای شما در مقایسه با سایر مقالات منتشر شده، در چه جایگاهی قرار دارد.

Cpi ده‌ها پارامتر را در محتوای شما در نظر می‌گیرد و رروابط آن‌ها را بررسی می‌کند.

در برخورد با مقالات، معمولا کاربران به سه دسته تقسیم می‌شوند:

1. کسانی که مقاله را می‌بینند ولی آن را مطاله نمی‌کنند.

2.کسانی که مقاله را می‌خوانند.

3.کسانی که مقاله را می‌خوانند و به اصطلاح نسبت به آن وفادار می‌شوند.

مدیر تولید محتوای سایت   polovniautomobili.com خاطر نشان می‌کند که شاید بعضی از مقالات مخاطب خاصی نداشته‌باشد اما نمرات بالایی در معیار وفادار مخاطبان دارد. ممکن است مخاطبان وفادار، اکثریت را تشکیل ندهند، اما آن‌ها مخاطبان اصلی شما هستند.

آشنایی با شبکه‌های اجتماعی

پیشرفت

پیشرفت

بعد از بررسی cpi نوبت به شبکه‌های اجتماعی می‌رسد. چگونگی ارتباط محتوا با خوانندگان در این فضا، اهمیت بسیاری زیادی دارد. همچنین سایت polovniautomobili.com از فیسبوک برای انتشار محتوای خود استفاده می‌کند. مدیر این سایت بین می‌کند که از نمودارها و آمارهای مختلف استفاده می‌کند تا متوجه شود کدام مقاله در چه شبکه‌ای بیشترین بازدید را داشته‌ است. ذکر این نکته مهم است که همیشه نباید محتوای جدید تولید نمود، بلکه می‌توان از محتواهای قدیمی‌تر نیز استفاده کرد.

شناسایی عمق مطالب

از نظر معیارهای مختلف، خواندن عمقی مطالب اهمیت بسیار بالایی دارد. مدیران این سایت معتقدند که شناسایی تعداد افرادی که مقالات را به صورت عمقی می‌خوانند، تاثیر بیشتری نسبت محاسبه زمان خواندن آن‌ها دارد.

آن‌ها همچنین هنگامی که می‌خواهند رویکردهای مختلفی را برای انتشار یک مقاله آزمایش کنند و ببینند کدام نوع مقدمه باعث جذب بهتر مخاطب می‌شود، از این روش استفاده می‌کنند.

شناسایی عمق مطلب به چه معناست؟

عمق خوانی یک معیار پیچیده است که نشان می‌دهد مخاطب یک مطالب را تا چد به صورت عمیق مطالع کرده‌است. برای این مار باید مواردی مانند، طول متن، تخصصی بودن متن، میانگین زمان لازم برای خواندن متن و… در نظر گرفته‌شود. این معیار مخصوص محتوا است و به عناصر دیگر توجه نمی‌شود.

آنچه که هرکسی علاقه دارد تا نسبت به وب سایت خود بداند، این است که منبع و نحوه ورود آن‌ها به سایت چگونه بوده‌است.

برای افرادی که عملکرد سایت خود را بررسی می‌کنند، یکی ازنکات مهم این است که بدانند یک مقاله پس از انتشار، تا چه مدت همچنان می‌تواند مخاطب جدید جذب کند. به کمک بیش محتوایی می‌توان فهمید چه نوع محتواهایی در طولانی مدت توجه مخاطب را به خود جذب کرده‌است.

همچنین مقالاتی که در طولانی مدت همچنان برای مخاطب جذاب بوده‌اند را می‌توان ارزش اصلی مخاطبان دانست.

درباره حسین قربانی
فارغ التحصیل رشته It و در زمینه تولید محتوای ویدئویی مشغول به کار هستم. یک gamer حرفه‌ای هستم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید