13نکته اساسی برای بهبود طراحی وبسایت در سال 2019

نکات کلیدی و مهم در بهبود طراحی وبسایت در سال 2019

آیا بازدیدکنندگان بعد از طی 5 ثانیه از زمان ورود آن‌ها به وبسایت شما، قادر به تشخیص نوع فعالیت شما هستند؟ آیا کاربران می توانند در صورت نیاز به راحتی درون وبلاگ شما بچرخند و مطلب مورد نظر خود را بیابند؟ آیا طرح قیمت گذاری شما به راحتی قابل فهم است؟ آیا ضریب بازگشت بسیار بالایی دارید؟

اگر پاسخ شما به این سؤالات “منفی” است، ممکن است وقت آن باشد که به طرح و روشی که طراحی و بهینه سازی وب سایت خود را بر مبنای آن انجام داده اید؛ نگاهی جدی بیندازید.

 تیم نگار؛ شتاب دهنده مجازی کسب و کار شما در این مقاله قصد دارد 14 راه و نکته اساسی برای بهبود وبسایتتان ارائه دهد، با ما همراه باشید.

یک وب سایت صرفاً به خاطر برتری در جنبه‌های محدود (مانند طراحی و تولید محتوا) نمی‌تواند موفق عمل کند. بلکه باید از طرحی برخوردار باشد که متناسب با محتوای شما بوده و تجربه کاربر و عملکرد وب سایت شما را تکمیل و تقویت کند.

وب سایت شما همچنین باید به طور واضح با مخاطبان ارتباط برقرار کند این که به چه کاری مشغول هستید، چرا این کار را می‌کنید و برای چه کسانی این کار را انجام می‌دهید.

بنابراین، برای شروع بهبود طراحی وب سایت خود، چه چیزی را باید بدانید؟

برای پاسخ به این سوال ، در اینجا 14 نکته اساسی برای بهبود وب سایت ها مطرح شده است که به شما این اطمینان را می‌دهد که  در مسیر صحیح بازطراحی وبسایت قرار دارید و باعث دفع و بازگشت هر چه بیشتر بازدید کنندگان نمی‌شوید.

1-برنامه و هدف داشته باشید

فقط با طراحی وبسایت شروع نکنید. برای اطمینان از اینکه وب سایت شما به طور موثری نیاز بازدید کنندگان را برآورده می‌کند، باید مسیر حرکت آن‌ها را از اولین باری که به وب سایت مراجعه می‌کنند تا لحظه تبدیل شدن به مشتری، به طور دقیق برنامه ریزی نمائید.

آنها چه صفحاتی را مشاهده می‌کنند؟ چه محتوایی این کاربران را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟ چه مطالبی را می خوانند و چه برنامه‌هایی را برای تبدیل آنها به یک مشتری ثابت، باید ارائه دهید؟ دانستن پاسخ این سوالات به شما در طراحی سایت کمک خواهد کرد و می‌توانید دیدی کامل از وبسایت خود و آنچه که باید طراحی کنید پیدا کنید.

شما باید وب سایت خود را برای مرحله بعدی طراحی کنید، نه مرحله نهایی.

 همه چیز در پاسخ سوالات فوق نهفته است. در ضمن سعی کنید هر آنچه را که از  قبل در مورد مشتریان فعلی خود می دانید (یا حتی با آنها مصاحبه کنید) را به کار بگیرید و تحقیق کنید که چگونه آنها از یک بازدید کننده معمولی به یک مشتری تبدیل شدند. سپس از این داده‌ها برای ترسیم استراتژی خود استفاده کنید.

2-موارد اضافی و مبهم را حذف کنید

عناصر خاصی در وب سایت شما می‌توانند از ارزش و پیامی که می‌خواهید منتقل کنید، کم کنند. انیمیشن‌های پیچیده، محتواهای بسیار طولانی و تصاویر بی کیفیت، تنها چند فاکتور از این لیست هستند.

شما 8 ثانیه وقت دارید تا محدوده توجه مخاطب را پوشش دهید و باید تصوری را ایجاد کنید که به راحتی نکات اصلی را دربربگیرد. لازمه این امر، کاربرد بخش‌های کوتاه و پرقدرت از لحاظ محتوا و تصویر است که با سرتیترهای مشخص و مختصر از هم تفکیک شده‌اند.

بعد از رعایت موارد بالا، مطمئن شوید که محتوای کاربردی شما، حاوی اصطلاحات تکراری یا مفاهیم مبهم نباشد. استفاده از اصطلاحات مبهم و سردرگم‌کننده، لغات سخت و یا محتوای خیلی سطحی و یا خیلی عمیق اصلا ایده‌ی خوبی نیست و فقط باعث انتقاد از مطالب شما و سردرگمی کاربران می‌شود.

برخی از کلمات از جمله نسل‌های بعدی، انعطاف پذیر، مقاوم، مقیاس پذیر، قابل استفاده، برش لبه، پیشگویی، بهترین نژاد، ماموریت مهم، ابتکار … کلماتی هستند که صدها نفر از آنها استفاده می‌کنند و طبیعتاً محتوای شما را جذاب‌تر نمی‌کنند.

3-درج لینک اشتراک گذاری شبکه‌های اجتماعی

اگر این عنوان برای شما جدید است، بایستی بدانید که دکمه‌های اشتراک گذاری شبکه‌های اجتماعی، دکمه‌های کوچکی هستند که در قسمت بالا یا پایین پست‌های وبلاگ قرار دارند. آنها حاوی نمادهای وب سایت‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی هستند و به شما امکان می‌دهند صفحه مورد نظر خود را مستقیماً در کانال رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

تولید محتوا و پیشنهادات عالی فقط در صورتی امکان پذیر است که به کاربران خود فرصتی دهید تا آنچه را که دارند به اشتراک بگذارند.

اگر وب سایت شما در حال حاضر فاقد دکمه‌های اشتراک اجتماعی است، باید بدانید که از ترافیک رسانه‌های اجتماعی که از طرف افرادی که وبلاگ شما را می‌خوانند ایجاد می‌شود، محروم مانده‌اید.

اگر به دنبال برخی از ابزارها برای ایجاد این دکمه‌ها هستید، دو ابزار رایگان به اشتراک گذاری اجتماعی SumoMe و Shareaholic را بررسی کنید.

4-لینک‌ دادن به صفحات دیگر

وقتی کاربران از وبسایت شما بازدید می‌کنند، آیا می‌دانند که بعد از بازدید صفحه شما، چه کاری انجام دهند؟ اگر شما برای آن ها مسیری از پیش تعیین شده تعریف نکرده باشید و جهت دهی خاصی به آن‌ها ندهید، آن‎ها نمی دانند چه صفحاتی را مشاهده یا چه اقداماتی را انجام دهند و وبسایت شما را ترک می‌کنند.

فراخوان عمل دستوری است که مخاطب را وادار به انجام یک واکنش از پیش طراحی شده می‌کند. استفاده از عباراتی چون “برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید” ، “همین حالا از ما خرید کن” ، ”  نمونه  GamePlan ما را دانلود کنید، برای یک وبینار (سمینار آنلاین) ثبت نام کنید” یا ” فیلم را تماشا کنید” مثال‌هایی از این دستورها هستند.

معمولاً هدف از طراحی Call to Action فروش کالا و خدمات است، اما می‌توان برای دریافت اطلاعات کاربر یا افزایش ثبت ‌نام کاربران در سایت نیز از فراخوان‌های عمل استفاده کرد.

با استفاده از دکمه‌های فراخوان عمل، سعی کنید کاربران را به صفحاتی بکشانید که برای آن‌ها جذابیت ویژه‌ای دارد تا آن‌ها را به نحوی درگیر کنید. اگر کاربر را درگیر کنید و روی او تاثیر بگذارید راحت‌تر می‌توانید به او محصول یا خدمات بفروشید.

5-از تصاویر مناسب استفاده کنید

هر تصویری مناسب نوع پیغامی که می‌خواهید به مخاطبان خود انتقال دهید؛ نیست.

خوشبختانه شما برای انتخاب تصویر، گزینه‌های زیادی در پیش رو دارید (حتی برخی از آنها رایگان هستند). اما هنوز هم این مسئله باعث شده است که بسیاری از ما تصمیم بگیریم وب سایت خود را با عکس‎های بسیار اغواگرانه، آلوده کنیم.

در حالی که هر عکسی که در سایت قرار می‌دهید باید به یک منظور و هدف خاص در نظر گرفته شود. در غیر این صورت همان بهتر که به جای عکس یک صفحه سفید خالی قرار دهید.

اگر عکس‌های واقعی و مناسبی در اختیار ندارید، روش‌هایی بسیاری وجود دارد که می‌توانید برای انتخاب نوع مناسب عکس از آن‌ها بهره بگیرید. این امر به واقع گرایی بیشتر برند شما کمک می‌کند و این اطمینان را به شما می‌دهند که تصاویر گویای محتوای شما هستند.

6-جهت دهی

هنگام طراحی وب سایت، جهت دهی امری کلیدی و در اصل نقشه‌ای است که مکان‎ها و موقعیت‌های دسترسی را برای کاربران فراهم می‌کند.

هیچ چیز بدتر از سایت سازماندهی نشده یا گیج کننده نیست، در اصل بهبود و ساماندهی وب سایت، باعث می شود بازدید کنندگان به راحتی بتوانند آنچه را که می‌خواهند پیدا کنند.

دکمه جستجوی قدرتمند، طراحی واکنشی، منو و دسته‌بندی‌های مرتب بخشی از فرآیند جهت دهی به کاربران هستند.

اگر کاربران نتوانند آنچه که نیاز دارند را به سادگی در سایت شما بیابند، مطمئنا دلیلی برای ماندن در سایت پیدا نمی‌کنند و آن را ترک کرده و سایت‌های رقیبی را پیدا می‌کنند که تجربه کاربری بهتری را ارائه می‎دهند.

7-اجازه دهید کاربران در صفحه اصلی شما بچرخند

از اینکه صفحه اصلی شما قابلیت اسکرول داشته باشد و بزرگ باشد و اطلاعات زیادی داشته باشد نترسید. این یک باور غلط است که هوم‌پیج باید کوچک و تک‌صفحه باشد. اتفاقا کاربران صفحه اصلی سایت را نماینده‌ای از کل سایت می‌دانند و اگر این صفحه حاوی اطلاعات مفید و کاربردی باشد در نتیجه اعتماد و اعتبار کلی سایت بالا می‌رود.

این صفحه می‌تواند شامل چند بخش مهم به شرح زیر باشد:

  • گزاره ارزش
  • ویدیوی معرفی
  • خدمات اجمالی
  • مشخصات محصول
  • درباره‌ی ما
  • توصیفات
  • مطالعات موردی / داستان‌های موفقیت
  • منابع

8-از فضای سفید نترسید

فضای سفید یا همان فضای خالی، یک عنصر اصلی در طراحی وبسایت است که به شما در تجزیه صفحه و افزایش خوانایی کمک می‌کند؛ فضای سفید که “فضای منفی” نیز نامیده می شود، به فضای اطراف عناصر موجود در صفحه و فاقد محتوا یا موارد تصویری اشاره دارد.

بسیاری از صاحبان سایت‌ها اصرار دارند که از ذره ذره سایت برای معرفی محصولات و خدمات و یا قرار دادن مطالب و نکات مفید استفاده کنند در حالی که این کاملا اشتباه است؛ اگرچه ممکن است فضای سفید، فضایی اضافی به نظر برسد، اما در واقع مسئولیت خوانایی و اولویت بندی محتوا را بر عهده دارد. همچنین نقش مهمی در فرآیند طراحی و تعیین موقعیت عناصر طراحی وب سایت ایفا می‌کند.

9-وبسایت خود را متناسب با موبایل بهینه سازی کنید

باید بدانید که در حال حاضر حداقل 80 درصد از کاربران اینترنت گوشی هوشمند دارند و از این طریق به سایت‌ها سر می‌زنند، مطالعه می‌کنند و حتی خرید می‌کنند. پس وبسایت شما باید برای موبایل به طور کامل بهینه‌سازی شده باشد، گوگل می‌گوید: بازگشت 61٪ کاربران به سایتی که دسترسی به آن از طریق موبایل مشکل باشد، تقریباً بعید است و 40٪ به جای آن از سایت رقیب بازدید می‌کنند.

10-هرگز دست از آزمایش و تجربه برندارید

ارزیابی مسیرهای دستیابی به هدف و نتایج موردنظر، بسیار مهم است و باید بدانید کاربران شما چگونه با شما و وبسایت شما تعامل دارند، نرخ کلیک‌ها، ترافیک دریافتی و نرخ فروش شما چگونه است و کیفیت صفحات شما در موتورهای جستجو به چه صورت است و چه رتبه‌ای دارید.

اگر صدها صفحه و مطلب دارید باید این صفحات را آنالیز کنید و میزان تاثیرگذاری هر یک را تعیین کنید و سپس با توجه به آن‌ها قدم بعدی خود را بردارید. صفحاتی که ممکن است در واقع عملکرد بسیار خوبی داشته باشند، اما اطلاعات آن‌ها قدیمی شده باشد که باید به روز شوند و  برخی دیگر ممکن است فقط به برخی از به روزرسانی‌های تغییر اندازه یا تغییر طراحی نیاز داشته باشند. تغییرات ساده مانند تغییر رنگ دکمه، سرتیتر یا اضافه کردن چند جمله در نسخه شما می‌تواند تفاوت‌های باورنکردنی در عملکرد صفحه ایجاد کند.

اگر نمی‌دانید که چه تغییراتی باید در صفحه ایجاد کنید می‌توانید از تست‌های A/B، آزمایش‌های چند متغیره یا حتی نقشه‌های شناختی استفاده کنید.

11-شناسایی و اصلاح لینک‌های ناشناخته و شکسته

با توجه به تعداد صفحات و حجم وبسایت شما، ممکن است لینک‌های شکسته در وبسایت شما به وجود بیایند و کاربران حین استفاده از مطالب وبسایت شما با خطای 404 مواجه شوند و این خبر بسیار ناخوشایندی است و بازده و کارایی وبسایت شما را دستخوش تغییرات منفی و مخرب می‌کند و تجربه کاربری وبسایت شما را در کسری از ثانیه تخریب می‌کند. مهم‌تر از همه این‌ها، ممکن است بازدید کنندگان حتی به شما وجود این لینک‌های شکسته را اطلاع ندهند.

بنابراین برای ارزیابی اینکه سایت شما دارای صفحات شکسته است، وقت بگذارید چون این لینک‌های شکسته در رتبه‌بندی شما در موتورهای جستجو هم تاثیر منفی دارند. ابزارهای متعددی برای این کار وجود دارد و اغلب ابزارهای سئو امکاناتی برای اطلاع یافتن از این لینک‌ها و ترمیم آن‌ها دارند.

12پیشنهادهای جدید یا بی نظیری را خلق کنید

اینکه چگونه بازدیدکنندگان و مخاطبان خود را تبدیل به مشتری می‌کنید و یا به قول بازاریابان آن‌ها را وارد یک قیف برای فروش می‌کنید و آن‌ها را نگه می‌دارید تا دوباره و دوباره از شما خرید کنند صرفا با ارائه ایده‌ها و پیشنهادات تازه و خاص امکان‌پذیر است. تقلید کردن از سایت‌های رقیب شاید در ابتدا برای شما منافعی داشته باشد اما تا زمانی که نتوانید  ایده خاص خود را ارائه دهید و یک گام جلوتر بردارید و در بازار فروش سر و صدا کنید همیشه زیر سایه‌ی رقبا خواهید بود و مطرح و شناخته نمی شوید.

ارائه پیشنهادات جدید، اگر با مشورت همکاران و خلاقیت و ایده‌پردازی همراه باشد، کار دشواری نیست و اگر تلاش و پشتکار مداوم را به کار ببندید مسلما به نتیجه خواهید رسید.

13-محتوای خود را متناسب با پرسونای مخاطب تولید و به روزرسانی کنید

اگر محتوایی می‌نویسید که کاربران را درگیر کنید باید مراقب باشید که گیر تله‌های محتوایی نیفتید. اگر برای همه محتوا تولید کنید در حقیقت برای هیچ کس محتوا تولید نکرده‌اید.

باید بدانید چه کسی به وبسایت شما سر می‌زند و به چه منظور سر می‌زند و چه منفعتی برای شما دارد و متناسب با آن محتوا تولید کنید.  مشتریان بالقوه شما از شما می‌خواهند که با آن‌ها موافق و هم نظر باشید، نقاط درد آنها را بفهمید و مستقیماً راه حلی برای آنها ارائه دهید.

بنابراین به عنوان نمونه، به جای سرتیتر “مطالعات موردی ما”، چیزی مانند “داستان‌هایی از موفقیت شما” را امتحان کنید. یا به جای یک صفحه شغلی که بر عالی بودن و بزرگ بودن شرکت متمرکز است، برخی از مطالب را فیلتر کنید و به مطالبی بپردازید که توضیح می دهد که تا چه اندازه آتیه متقاضیان مهم است.

این کلید دستوری ممکن است ناچیز به نظر برسد، اما به طور ناخودآگاه بر دیدگاه مشتریان نسبت به مشاغل شما تأثیر می گذارد. اهداف تجاری شما باید در محتوا موج بزند اما به گونه‌ای که مخاطبان متوجه آن نشوند. اگر مخاطبانی دارید که از محتوای سایت شما استفاده می‌کنند وظیفه شما این است که این مخاطبان را تبدیل به مشتری کنید و می‌دانید چیست؟ هیچ چیز به اندازه قدرت کلام تاثیرگذار نیست.

 

درباره محمد رحمانی
معماری خوندم و در زمینه گرافیک مشغول به کار هستم. در حال حاضر عضو هیئت مدیره مجموعه نگار هستم. به سینما علاقه زیادی دارم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید