پنج مهارتی که هر مدیر محتوای وب باید بداند!!!

سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) امروزه از هر زمان دیگری قدرتمندتر هستند و محتوا را در بسیاری از رسانه‌های صوتی و تصویری ارائه می‌دهند. محتوای وب سایت تا حد زیادی توسط یک مدیر محتوای وب یا یک سرپرست کنترل می‌شود که محتوای دیجیتالی سازمان را تولید و مدیریت می ‌کند تا به صورت پویا، محتوای جدید و تازه را به میلیون‌ها بازدید کننده علاقه مند، ارائه و سایت را به عنوان شتاب دهنده مجازی ارتقا دهد.

یک مدیر تولید محتوای خوب، باید مهارت‌های فنی زیادی داشته‌ باشد، زیرا در شغل آن‌ها به طور مداوم بین توسعه‌دهندگان وب و تیم‌های بازاریابی جلساتی برای بهینه کردن سایت انجام می‌شود. ما در این مقاله 5 مهارتی که هر مدیر تولید محتوا نیاز دارد را آماده کرده‌ایم:

توانایی نوشتن

مدیر محتوای وب

مدیر محتوای وب

اینترنت برای به اشتراک‌گذاری متون ساخته ‌شده ‌است و تقدم آن به عنوان یک مجرای ارتباط دیجیتال علی ‌رغم گزینه‌های بیشمار دیگر، همچنان پابرجاست. توانایی نوشتن خوب، بزرگترین نیاز یک مدیر محتوای وب است. متن‌های زیبا، به ویژه عناوین و زیرنویس‌ها، توجه بازدید کنندگان را به مطالب شما جلب می‌کند و به یک مدیر محتوای وب اجازه می‌دهد تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند. یک چیز ساده مانند یک تیتر قوی، باعث می‌شود بازدید کنندگان بتوانند با مطالب و برند تجاری شما بیشتر درگیر شوند. قلب کار مدیر محتوای وب ایجاد محتوای نوشتاری حرفه‌ای است و این مهارت باید شامل مهارت‌های قوی در زمینه نوشتن و ویرایش باشد. همانطور که محتوای خوب باعث جذب مخاطب می‌شود، محتوای نامناسب نیز می‌تواند آن‌ها را دور کند.

دانش فنی مدیر محتوای وب

مدیر محتوای وب

مدیر محتوای وب

به طور کلی، هرچه دانش فنی یک مدیر محتوای وب بیشتر باشد، مزایای بیشتری دارد. به عنوان مثال یک مدیر تولید محتوا باید بداند که محتوای وب سایت با HTML نوشته شده است و با استفاده از CSS نمایش داده می‌شود، بنابراین آشنایی با نشانه گذاری‌ها باعث می‌شود یک مدیر محتوای وب موفق‌تر باشد.

اینکه یک مدیر محتوا بتواند به خود متکی باشد باعث می‌شود تا بتواند بیشتر وقت خود را به جای جستجوی موارد حاشیه‌ای، صرف موارد و هسته متن کند.

متون مختلف در فضای اینترنت، به صورت HTML تولید می‌شوند که ساختار کلمات نوشتاری را ایجاد می‌کنند. یک مدیر محتوای وب باید با HTML کار کند تا بتواند محتوای آن‌ها و ارائه آن را مطابق میل خود کنترل کند.

مهارت رسانه‌های جدید

با پیشرفت اینترنت و به اشتراک گذاشتن کارآمدتر محتوا، به اشتراک‌گذاری محتوا در قالب جدید نیز شروع شد. تولید محتوا و همچنین برنامه‌هایی مانند یوتیوب باعث شدند تا ارسال و به اشتراک‌گذاری محتوا با سرعت بیشتری دنبال شود. مدیران تولید محتوایی که به رسانه‌های جدید تسلط دارند، در رسیدن به اهداف خود موفق‌تر عمل می‌کنند.

تجزیه و تحلیل محتوای وب

مدیر محتوای وب

مدیر محتوای وب

یک مدیر تولید محتوای وب، با تولید و ارائه اطلاعاتی که افراد زیادی در سراسر جهان به دنبال آن هستند، به یک وب‌سایت، ارزش می‌دهند. با تجزیه و تحلیل وب سایت، یک مدیر محتوا می‌تواند از اطلاعات جمع آوری شده از داده‌ها برای هدف گذاری، دستیابی و خدمت به مخاطبان خود استفاده کند.

مدیر محتوای وب از درک خود در مورد وب استفاده می‌کنند تا در مورد استفاده از وب سایت‌ها به تیم IT خود پیشنهادهای لازم را ارائه دهند. درک این موضوع که چه عناصر وب سایت، کاربر پسند هستند، به ارزش سایت اضافه می‌کند.

یک مدیر تولید محتوای وب، وظابف زیادی دارد که همیشه در حال تحول است. علاوه بر پنج مهارت ذکر شده در بالا، بهترین مدیران محتوای وب در توجه به جزئیات شغل خود نیز بسیار عالی هستند.

درباره حسین قربانی
فارغ التحصیل رشته It و در زمینه تولید محتوای ویدئویی مشغول به کار هستم. یک gamer حرفه‌ای هستم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید