11/09/2019

5 ویژگی که هر نرم‌افزار مدیریت بازاریابی محتوا باید داشته‌ باشد

محتوا در موتور بازاریابی دنیای امروز، حکم سوخت موتور را دارد. با اجرای یک استراتژی بازاریابی محکم محتوا، می‌توانید اعتماد و تعامل با مخاطبان و به یک شتاب دهنده مجازی در دنیای  امروز ایجاد کنید. اما همانطور که عملیات بازاریابی محتوا دارای معیار و مقیاسی است، شما باید برای مدیریت محتوای خود تلاش‌هایی انجام دهید تا تلاش‌هایتان هدر نرود. بنابراین، چه چیزی را باید در یک بستر جستجو کنید؟ در اینجا پنج ویژگی وجود دارد که هر نرم‌افزار مدیریت بازاریابی محتوا باید داشته باشد.

اهمیت بازاریابی محتوا چیست؟

نرمافزار مدیریت بازاریابی محتوا چیست و چرا به آن احتیاج دارید؟

همانطور که می‌دانید، تکنولوژی دوست صمیمی هر بازاریابی است. با رشد بازارجهانی نرم‌افزارهای بازاریابی محتوا در سال 2018، به 9.59 میلیارد رسیده‌است. نرم افزار شما باید مرکز اصلی مدیریت برنامه‌های محتوا و استراتژی‌های شما باشد.

نرمافزار مدیریت بازاریابی محتوا برای سازمان شما چه کاری میتواند انجام دهد؟

بازاریابی محتوا چند چالش بسیار بزرگ دارد. یکی از آن‌ها تصمیم گیری در مورد فناوری مورد نیاز آن‌ها است. با استفاده از نرم‌افزار مدیریت بازاریابی محتوا، می‌توانید در تمام وقت اعضای تیم صرفه‌جویی کنید، درحالی‌که دیدگاه جدیدی به آن‌ها ارائه دهید. علاوه‌ بر این، با نرم‌افزار می‌توانید فرآیندها را ساده‌تر کنید. ب دون ابزار مناسب، فرآیند‌های شما ممکن است کمی سخت باشد. شما ممکن است برای پیشبرد عملیات خود به صفحه گسترده یا سایر روش‌های ناکارآمد وابسته باشید.

اما این کار به سادگی نمی‌تواند موثر باشد. مدیران محتوا، تولید کنندگان و سایر نقش‌ها می‌توانند در هر زمان و در هر دستگاه با هم همکاری کنند. همچنین نرم افزار مدیریت بازاریابی محتوا امکان ردیابی عملکرد را نیز فراهم می‌آورد. با داشبورد از پیش تنظیم شده، درک دقیقاً عملکرد محتوای شما آسان است. استفاده از روش‌های سنتی و دستی قدیمی فقط برای گزارش‌های جامع کاربرد دارد. اکنون، باید برای هر پلتفرم، نرم‌افزار مدیریت بازاریابی محتوا با ویژگی‌هایی داشته باشید.

1-تقویم محتوا

تقویم‌های محتوا یکی از مهمترین ابزارهای فرآیند عملکرد بازاریابی محتوا شما هستند. تقویم، یک نمای کامل از هر قسمت محتوا و جدول زمانی ایجاد آن است. این راهی برای تجسم، سازماندهی و برقراری ارتباط برنامه‌های مختلف است. در حالی که تقویم‌های محتوا برای هر مشاغل در هر اندازه موثر است، به ویژه برای شرکت‌های بزرگ یا شرکت‌های جهانی که دارای بخش‌های مختلف و مناطق زمانی مختلف هستند، بسیار مفید است.

واقعیت این است که، بدون توجه به اندازه سازمان شما، پهنای باند محدود باعث بروز مشکلات ارتباطی می‌شوند. با استفاده از یک بستر آسان که همه را به صورت جامع نشان می‌دهد، یک تقویم محتوا می‌تواند بسیاری از دغدغه‌های شما را کاهش دهد. شما می‌خواهید به دنبال راه حلی باشید که ساده باشد و چشم انداز جامعی (تقویم اصلی) را ارائه دهد. شما می‌خواهید ترکیبی از سادگی و ویژگی‌های کافی را برای پشتیبانی از تیم‌های چندگانه و کمپین‌های چند کانال در نظر داشته‌باشید.

2-عملکرد برنامه ریزی محتوا

عمل بازاریابی محتوا همیشه در هر سازمانی در حال تحول است. از آنجا که دارای بخش‌های زیادی است و می‌تواند منجر به هرج و مرج شود، شما به نرم‌افزار بازاریابی محتوا نیاز دارید که برنامه ریزی بهتر محتوا را امکان پذیر می‌کند. برای اینکه نرم‌افزار به شما در برنامه ریزی محتوا کمک کند، باید بتوانید با پلتفرم خود استراتژی، برنامه ریزی، تولید محتوا ی خود را تجزیه و تحلیل کنید. به دنبال سیستمی باشید که دارای ویژگی‌های مهم مورد نیاز برای حفظ برنامه ریزی محتوای شما باشد، از جمله:

  • امکان ایجاد و تنظیم شخصیت خریداران
  • اختصاص هر نوع مخاطبان و خریدار به هر پروژه به صورت مجزا
  • ایجاد زیرساخت‌هایی برای دریافت پیشنهادات سهامداران
  • امکان ایجاد یا تغییر سریع برنامه‌های انتشار محتواها
  • امکان محاسبه مجدد برنامه‌های تولید محتوا با تغییر تاریخ انتشار

هنگامی که شما دارای فناوری پشتیبانی از برنامه‌ریزی محتوا هستید، متوجه می‌شوید که می‌توانید که بهره وری و کارآیی بهتری داشته باشید.

3-همکاری محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

همکاری چیزی است که همه ما در تلاش هستیم، اما در بیشتر سازمان‌های بزرگ این کار پیچیده‌ای است. با حضور بازیکنان مختلف و فشارهای خارجی، می‌تواند یک چالش مهم باشد. به هر حال، جلسات بیش از حد و تعداد زیادی ایمیل، دارای تاثیر مساوی نیستند. آنچه که همکاری را ممکن می‌کند این است که همکاری فوری و ثابت باشد. برای دستیابی به آن، در نرم افزار بازاریابی محتوا به ویژگی‌های همکاری محتوا نیاز دارید. شما می‌توانید تیم خود را توانمند سازید و کارکردهای کلیدی را بهبود دهید:

ایده‌اصلی: به تیم خود اجازه دهید تا ایده‌هایی را که دارند بیان کنند.

تقویم محتوا: حفظ جمعی از برنامه‌ها و مهلت‌ها

یادآور زمان: با بروزرسانی هر پروژه، یادآور انجام آن‌ها را برای تیم خود از طریق تقویم، یا ایمیل فراهم کنید.

ابزار مدیریت پروژه: برای حل سریع سؤالات و نگرانی‌های خود، پروژه‌ها را بطور مرکزی و بر روی داشبورد مدیریت کنید

4-قابلیت‌های اتوماسیون محتوا

ماشینی شدن کارها در قرن بیست و یکم، یک امر کاملا ضروری است. شما وقت و منابع کافی ندارید تا کارها را به صورت دستی انجام دهید. بنابراین اگر چیزی وجود دارد که بتوانید در فرایند بازاریابی محتوا، آن را را به‌صورت  اتوماسیون انجام دهید، باید از این فرصت استفاده کنید.

گردش کار تولید و محتوا: ایجاد الگوهای گردش کار و استفاده مجدد از آن‌ها یا سفارشی سازی بیشتر آنها برای خودکار سازی کارها بسیار اهمیت دارد.

محتوا و نشر اجتماعی: پس از آماده شدن مطالب، باید آنرا منتشر کنید، بنابراین یک راه حل پیدا کنید که به شما امکان می‌دهد این کار را انجام دهید بدون اینکه بین سیستم عامل‌های مختلف بگردید.

تقویم محتوا: خودکار سازی این ویژگی به این معنی است که شما دیگر مجبور نیستید دوباره صفحه گسترده را قالب بندی، به روز یا منتشر کنید.

5-تجزیه و تحلیل محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

هر کاری که شما به عنوان تیم بازاریابی محتوا انجام می‌دهید، باید مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد. در غیر این صورت، دشوار است بدانید که آیا محتوای شما در واقع اهداف آن را برآورده می‌کند یا خیر. اندازه گیری ROI از بازاریابی محتوا می‌تواند یک چالش دشوار باشد، با یک نرم‌افزار مدیریت بازاریابی محتوا، تجزیه و تحلیل را آسان تر کنید. در واقع، شما می‌خواهید یک سیستم عامل داشته‌باشید، که تمام مشکلات روزمره تجزیه و تحلیل را حل کند که باید شامل موارد زیر باشد:

  • رفع نیاز به جمع آوری داده‌ها از طریق منابع متعدد
  • تهیه سریع گزارش بر اساس پارامترهای خود فعال کنید
  • به شما امکان می‌دهد عملکرد محتوا را بر اساس ویژگی‌های آن (موضوع، قالب، کانال و غیره) درک کنید
  • امکان اشتراک گذاری گزارش به صورت خودکار با سهامداران به شما امکان می‌دهد

با استفاده از این ویژگی‌ها، می‌توانید داده‌های خام خود را به داده‌های عملی تبدیل کنید.

مشاوره
درباره جواد علیان
دانشجوی رشته حسابداری و در زمینه ترجمه و تولید انواع محتوای متنی در حال فعالیت هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید