تولید محتوا و راه های موفقیت در آن

تولید محتوا

حدود 90 درصد شرکت‌ها برای بازاریابی محصولات و خدمات خود از استراتژی تولید محتوایی استفاده می‌کنند، اما این به این معنی نیست که تمامی تولید محتوا های انجام شده توسط آنان به‌صورت حرفه‌ای تولید شده‌اند. اما سوال این است که چگونه می‌توان یک محتوای مناسب و با کیفیت تولید کرد. اگر شما در کارخانه به‌صورت تیمی و یا در خانه به‌صورت انفرادی کار می‌کنید، باید با ترفندهای این کار آشنا باشید تا به یک تولید کننده حرفه‌ای تبدیل شوید. اما رسیدن به این مرحله نیاز به تمرین و یادگیری مهارت‌هایی دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده‌است.

هر روز اخبار مربوط به حوزه خود را دنبال کنید.

تولید محتوا مناسب که مخاطبتان را واقعا تحت تاثیر قرار دهد، نیازمند این است که دانش شما در حوزه کاری خود کافی و به‌روز باشد. یک تولید کننده خوب، باید توانایی خواندن و درک مطلب بالایی داشته‌باشد. این باعث می‌شود تا سرعت فهم شما از مطالب بالا رفته و طبیعتا با همان سرعت نیز بتوانید مطلب مورد نیاز خود را به مخاطبان بفهمانید. همچنین می‌توانید که از برخی افراد اهل مطالعه درباره نحوه مطالعه و میزان آن سوال کنید.

تولید محتوا

تولید محتوا

بر اساس قاعده و به‌طور منظم بنویسید.

زمان چیزی است که اگر از آن استفاده نشود، از دست می‌رود. تولید محتوا کنندگان موفق اهمیت گذر زمان را به‌خوبی می‌دانند و سعی می‌کنند که از آن به‌ بهترین نحو ممکن استفاده کنند. این کار به شما کمک می‌کند تا ایده‌های خود را مرتب به تصویر بکشید و همچنین از آن‌ها، ایده‌های جدید بگیرید. لازم نیست که شما به‌طور روزانه یک مقاله 1500 کلمه‌ای بنویسید، فقط لازم است که شما نحوه کار را بدانید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

مخاطب کار خود را بشناسید.

یکی از سخت‌ترین کارهایی که یک تولید محتوا خلاق باید انجام دهد، شناخت دقیق مخاطب خود است و حتی ممکن است که نیاز برخی از مخاطبان باعث خدشه‌دار شدن خلاقیتتان شود. اگرچه که مشتریان دستمزد شما را خواهند پرداخت، اما دانستن سلیقه مخاطب باعث می‌شود ایده ‌هایی به ذهنتان برسد که قبل از آن، از آن‌ها بی اطلاع بوده‌اید. سومین ویژگی افراد موفق در این زمینه این است که ظاهر و باطن مخاطبان خود را می‌شناسند. شما می‌توانید با انجام یک تحقیق ساده بر روی مشتریان خود این کار را آغاز کنید. در زیر لیستی از برخی ویژگی‌های شخصیتی که می‌توانید از آن‌ها برای شناخت بیشتر مخاطبان خود استفاده کنید، آمده‌ است. سن، جنسیت، محل زندگی، حقوق ماهانه، عنوان شغلی و … .

ارتباطات خود را گسترش دهید.

افراد موفق در این زمینه می‌دانند که موفقیت آن‌ها تنها به‌خاطر روحیه آن‌ها نیست، بلکه باید قدردان کسانی بود که این افراد را آموزش داده‌اند، به آن‌ها انگیزه دادند و روش تفکر صحیح را به آن‌ها آموخته‌اند. آن‎ها آموخته‌اند که همیشه چیزی برای یادگیری وجود دارد و هیچگاه یادگیری علم پایان ندارد. یکی از این راه‌ها استفاده از ایده‌ها و نظرات دیگران است تا در کنار نظرات خود بهترین تصمیم‌ها گرفته‌شود. ارتباطات اجتماعی شما را مجبور به انجام این کار می‌کند. اگر یکبار این کار را انجام دهید، قطعا تاثیر آن را خواهید دید چرا که شما در حال استفاده از تجربیات ارزشمند دیگران هستید.

تولید محتوا

تولید محتوا

سعی کنید مشکلات و راه‌حل آن‌ها را بشناسید.

وقتی که شما در حال شروع کسب و کار خود هستید، شاید فکر کنید که تخصص همه چیز است، اما باید بدانید که این یک اشتباه است. کسانی که در حال استفاده از خدمات شما هستند، شاید علاقه‌ای به شنیدن حرف‌های تخصصی شما نداشته‌باشند. آن‌ها برای رفع برخی از نیازهای کاری خاص به شما مراجعه می‌کنند، شما باید بتوانید راه‌حل خلاصه و مفید ارائه دهید. با این کار هم باعث افزایش اعتماد به‌نفس خودتان و هم باعث جلب اطمینان مشتریان می‌شود.

تولید محتوا

تولید محتوا

همیشه سعی کنید در هر زمینه سوال کنید.

تولید محتوا کنندگان موفق همیشه کنجکاو بوده‌اند. آن‌ها یادگرفته‌اند تا درباره هر چیزی که در اطراف خود می‌بینند کنجکاو باشند و در مورد آن تحقیق و پرس‌وجو کنند. شما با این کار مشکلاتی را می‌یابید که ارزش وقت گذاشتن خواهند داشت و حل آن‌ها به دانش و تجربیات شما اضافه خواهدکرد. همیشه از تولیدکنندگان حرفه‌ای انتظار می‌رود تا بهترین‌ ها را تولید کنند و این کار میسر نمی‌شود مگر با افزایش دانش و کسب تجربه در زمینه‌های مختلف. یکی از راه‌های کم هزینه کسب تجربه نیز داشتن نگاه پرسش گرانه و کنجکاوانه به محیط اطراف است.

درباره جواد علیان
دانشجوی رشته حسابداری و در زمینه ترجمه و تولید انواع محتوای متنی در حال فعالیت هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید