بهترین ترفند‌ها برای افزایش رتبه در الکسا

17/02/2019

بهترین ترفند‌ها برای افزایش رتبه در الکسا

الکسا چیست؟

الکسا

الکسا

از رایج‌ترین روش‌های سنجش وضعیت وبسایت، رتبه‌ی الکسا است.

این سرویس می‌تواند وبسایت‌ها را رتبه بندی کند. این رتبه‌بندی به دو صورت جهانی و محلی نمایش داده می‌شود. رتبه بندی جهانی، میزان محبوبیت وبسایت موردنظر را در مقایسه با تمامی وبسایت‌ها در سطح جهان ارزیابی می‌کند و رتبه بندی محلی، عددی است که نشان دهنده‌ی رتبه‌ی وبسایت در کشوری است که دامنه در آن ثبت شده است.

میزان پیشرفت یک وبسایت، با این سیستم قابل اندازه‌گیری و تحلیل است؛ هر چه رتبه الکسا عدد کمتری را نشان دهد، یعنی دامنه با ارزش‌تر است و افراد و یا به اصطلاح ترافیک بیشتری وارد سایت می‌شوند.

 

قطعا توضیحات بالا شما را به مهم بودن این سیستم و مزایای آن برای رونق کسب و کار آگاه کرده است.

نگار به شما کمک می‌کند بهترین ترفند‌های افزایش رتبه‌ی وبسایت را بشناسید. با ما همراه باشید.

 

محتوای جذاب تولید کنید

در مقالات پیشین به طور مفصل پیرامون اصول تولید محتوای مناسب پرداخته شده است. در این قسمت اهمیت آن را در بهبود رتبه‌ی وبسایت مطرح می‌کنیم.

درج محتوای مناسب و کاربردی قطعا اولین و مهم‌ترین عامل افزایش ترافیک یک وبسایت است. محتوای کاربردی و مفید تولید کنید و از اشتراک آن در سایر بستر‌هایی که فضای مجازی برای شما فراهم کرده است غافل نشوید. برای تولید محتوای جذاب بایستی با اصول سئو آشنا باشید. شما می‌توانید با آموختن مجموعه‌ای از نکات و ترفند‌ها امور مربوط به سئو را خودتان انجام دهید در غیر اینصورت بایستی از یک آژانس تولید محتوای حرفه‌ای کمک بگیرید.

آژانس تولید محتوای نگار، خدمات متنوعی را در حوزه‌های تولید و بصری‌سازی محتوا به شرکت‌ها، سازمان‌های دولتی و خصوصی و اشخاص حقیقی ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای کسب محتوای حرفه‌ای از خدمات نگار استفاده کنید.

 

سایت خود را به موتور‌های جستجو معرفی کنید.

 

معرفی کردن وبسایت به موتور‌های جستجو از نکات مهمی است که تاثیر زیادی بر بهبود رتبه‌ی وبسایت شما در الکسا دارد. شما می‌توانید به‌صورت رایگان این کار را انجام دهید. این کار بخشی از بهینه سازی سایت و سئو است.

علاوه بر موتور جستجوگر گوگل که قطعا با آن آشنایی دارید، موتور‌های جستجوگر دیگری نیز وجود دارند که شما بایستی وبسایت خود را به آن‌ها معرفی کنید. زمانی که در در نتایج جستجوی موتور‌ها، در سطح بالایی قرار بگیرید علاوه بر اینکه اعتماد بازدیدکنندگان یا به عبارتی مشتریان بیشتری را جلب می‌کنید، قطعا تعداد افراد بیشتری را به صفحه‌ی خود دعوت می‌کنید.

الگوریتم موتور‌های جستجو بحث مفصلی است که در این قسمت آن را به زبانی ساده و بسیار خلاصه مطرح می‌کنیم. تمامی این موتور‌ها در تلاش هستند مرتبط ترین نتایج را با آن چه کاربر جستجو می‌کند به او نشان دهند بنابراین تمامی سعی خود را بر این موضوع متمرکز کنید که محتواهای تولید شده از جانب شما، نیاز‌های بازدیدکنندگان شما را پاسخ دهد.

در این ادامه نحوه‌ی معرفی وبسایت به موتور جستجوگر گوگل آورده شده است. اگر ثبت وبسایت شما در نتایج گوگل کمی طول کشید نا امید نشوید. ممکن است بیش از یک ماه این کار زمان ببرد.

  1. به صفحه اینترنتی با آدرس http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl مراجعه کنید

  2. سپس URL سایت خود را در کادر به درستی با http وارد کنید.

  3.  کد امنیتی را در داخل کادر نشان داده شده وارد کنید.

پس از پر کردن اطلاعات لازم بر روی دکمه Submit Request کلیک کنید.

 

 

فعالیت در انجمن‌ها

در انجمن‌های مختلف ثبت نام کنید و به صورت منظم لینک مقالات وبسایت خود را با اعضای انجمن به اشتراک بگذارید. در این کار زیاده‌ روی نکنید چرا که ممکن است با شما به عنوان یک اسپم کننده برخورد شود. بنابراین به صورت منظم این کار را انجام دهید.

 

در وبسایت‌های دیگر نظر ثبت کنید و تعامل داشته باشید

 

این روش بسیار ساده است ولی نکته‌ای که در آن مطرح است این است که حتما هر نوع نظری را ثبت نکنید، نظرات شما بایستی پیرامون موضوع آن بحث باشد و البته حتما دقت کنید که نظرات حاوی واژگان غیراخلاقی از طرف شما ثبت نشود.

توصیه می‌کنیم ثبت نظر را در وبسایت‌هایی که ترافیک بالایی دارند متمرکز کنید.

 

تاثیر قابلیتRSS

 

اگر محتوای وبسایت خود را به طور منظم به روز‌رسانی می‌کنید، بایستی از RSS استفاده کنید.

این روش تاثیر مستقیمی بر افزایش رتبه وبسایت شما ندارد بلکه تاثیر آن به‌صورت غیرمستقیم و ایجاد ترافیک بیشتر است.

RSS  باعث می‌شود تا محتوای جدیدی که در وبسایت خود قرار می‌دهید به اطلاع بازدیدکنندگان علاقه‌مند به وبسایت شما برسد و در واقع بازدیدکنندگان وفاداری را برای شما پیدا می‌کند.

 

در شبکه‌های اجتماعی حضور پررنگ داشته باشید.

شبکه‌های اجتماعی بستر‌های بی‌نظیری هستند که شما را قادر می‌سازند با افراد به طور مستقیم تعامل داشته باشید. شما می‌توانید با اشتراک گذاشتن یک لینک مفید که معرف فعالیت‌هایتان باشد، افراد بسیاری را که در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند متوجه‌ی وبسایت خود بکنید.

پیشنهاد می‌کنیم حتما این موضوع را جدی بگیرید و از قدرت شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کردن خودتان غافل نشوید.

 

مطالب خود را به طور منظم و برنامه ریزی شده منتشر کنید

 

اهمیت تولید مطالب مفید و کاربردی در ابتدای این مقاله شرح داده شده است؛ آن چه در این قسمت حائز اهمیت است، زمان بندی و وجود یک برنامه ریزی دقیق در انتشار مطالب در وبسایت است.

موتور‌های جستجو وبسایت‌هایی را که به طور منظم مطالب خود را به روزسانی می‌کنند، در اولویت بالاتری برای نمایش به کاربران قرار می‌دهند. علاوه بر این وبسایتی که به طور منظم مطالب جدید قرار می‌دهد از نگاه بازدیدکنندگان وبسایت زنده‌تری تلقی می‌شود و جلب اعتماد آن‌ها مهم‌ترین ثمره‌ای است که با خود برای شما به همراه دارد.

درمورد تعداد دفعات بروزرسانی کردن یک وبسایت باید بیان کرد که این کار بسته به نوع موضوع پیج متفاوت است اما نکته‌ی کلی این است که بنا به تجربه، بهتر است مطالب خود را با ریتم مشابه‌ای در هر روز و با تعداد پیشنهادی یک مطلب روزانه آپدیت کنید و از زیاده‌روی و افراط نیز بپرهیزید.

از نوار ابزار الکسا استفاده کنید

الکسا

الکسا

این عمل را برای تمامی مرورگر‌های خود اجرا کنید. مزیت این کار این است که شما علاوه بر اینکه می‌توانید از رتبه وبسایت در الکسا که در آن قرار دارید آگاه شوید و وبسایت‌های مشابه با وبسایتی که در آن حضور دارید را مشاهده کنید ، به افزایش رتبه الکسای وبسایت خود کمک خواهید کرد؛ چرا که این سرویس از طریق بازدیدکنندگانی که این نوار ابزار را نصب کرده اند وبسایت شما را رتبه بندی می‌کند.

نکته آخر

توصیه‌ی آخر ما به شما تمرکز بر راه اول و در واقع تولید محتوای حرفه‌ای و جذاب است. بهتر است علاوه بر انجام روش‌های دیگری که گفته شد، توجه اصلی خود را بر تولید محتوای حرفه‌ای و تقلید نکردن از صفحات دیگر قرار دهید.

قطعا با رعایت نکاتی که بیان شد، رتبه‌ی وبسایت شما در الکسا پیشرفت قابل توجه‌ای خواهد کرد.

 

 

سئو, مارکتینگ و بازاریابی , , , , , , , , , , , ,
درباره najafi

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *