از تولید محتوای متنی چه می‌دانید؟

05/02/2019

از تولید محتوای متنی چه می‌دانید؟

تولید محتوا در دنیای امروز نقش بسیارمهمی را ایفا می‌کند و به همین دلیل است که وب مسترها اکثر زمان خود را به تولید محتوا اختصاص می‌دهند. انواع محتوای مورد استفاده‌ی وب سایت‌ها محتوای متنی، ویدئویی، گرافیکی، صوتی و … است که نقش بسزایی در جذب مخاطب دارند. قطعا محتوای مفید هر وبسایت نقش کلیدی در تعیین تعداد بازدیدکنندگان آن دارد. بدیهی است اگر محتوای تولید شده جذاب نباشد اثرمنفی در امار مخاطبان خواهد گذاشت.

از دیگر نکات تولید محتوای متنی باید به منحصربفرد بودن ان اشاره کرد. محتوای مشابه با دیگر محتواهای تولید شده حتی در شرایطی که مخاطب کپی بودن ان را احساس نکند قطعا به پیشرفت کسب و کار شما کمکی نخواهد کرد.

محتوا چیست؟

برای درک بهتر از مفهوم محتوا به توضیحاتی که در ادامه اورده شده توجه کنید. محتوا همیشه در اطراف شما دیده می‌شود. یکی از مثال‌های محتوا ارتباط انسان‌های اولیه از طریق ترسیم اشکال مختلف بر روی غار‌‌‌‌‌‌ها است که این شیوه به سبب انتقال مفاهیم نوعی محتوا تلقی می‌شود. از دیگر مثال‌ها می‌توان به محتوای تولید شده در نخستین روزنامه اشاره نمود. به زبان ساده محتوا هرآن چیزی است که سبب انتقال مفاهیم بین افراد می‌شود. زبان مخصوص و علامت‌های مخصوص بین افراد ناشنوا نیز به دلیل انتقال مفهوم نوعی محتوا تلقی می‌شود.                                                                                                                 

تولید محتوا

تولید محتوا

                                                                                                               

محتوا چگونه تولید می‌شود؟

از نظر لغوی تولید به معنای ایجاد کردن و پدید آوردن است. همانطور که پیش تر اشاره شد از نکات برجسته محتوا منحصربفر بودن است که در نهایت به هدف جذب مخاطب تولید می‌شود. توصیه می‌شود برای تولید یک محتوای ارزشمند، مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید و سوالات و دغدغه های ان‌ها را ارزیابی کرده و در جهت رفع ان تلاش کنید. هرچه این پاسخ دهی بهتر و بیشتر باشد، قطعا مخاطب بیشتری جذب خواهد شد.

از سوالات اساسی ایجاد شده در ذهن مدیران کسب و کار تفاوت گرداوری محتوا و تولید محتوا است. گردآوری محتوا به معنی جمع آوری مطالب از سایت های متفاوت است به نحوی که تغییر اندکی در ان‌ها صورت گرفته باشد. اما تولید محتوا اینگونه تعریف می‌شود که یک نویسنده براساس مهارت، تجربه، خلاقیت و نوآوری به تولید محتوا بپردازد.

ایا گرداوری محتوا از نظر وقت و هزینه به صرفه است؟

در میان حجم وسیعی از اطلاعات محتوای تولید شده اگر جذابیت و نواوری نداشته باشد نه تنها مخاطب را جذب نمی‌کند بلکه باعث ضرر و کسب امتیاز منفی از سوی موتور جستجوگر می‌شود. تشخیص محتوای کپی شده با محتوای اصلی به سادگی توسط ربات هوشمند گوگل امکان پذیر است لذا در تولید محتوای خود به این نکته توجه کنید.

این سیستم میتواند میزان علاقمندی مخاطب به محتوای شمارا تشخیص دهد و بنابراین مجددا تاکید می‌شود که لازم است محتوای ارزشمند و مفید برای رفع دغدغه های مخاطبان تولید کنید. این پاسخ دهی می‌تواند از طریق ایجاد محتوای متنی، گرافیکی و… باشد.

در ادامه‌ی مقاله به ضررات و محاسن تولید محتوای متنی می‌پردازیم.

تولید محتوای متنی

در ابتدا لازم است متن را تعریف کنیم. متن به معنی ترکیب شدن کلمات به هدف انتقال پیام است. تعریف ساده از محتوای متنی نوشتن درباره ی یک موضوع خاص است. همانطور که اشاره شد محتوای متنی که مورد استفاده برای کسب و کار‌ها است به هدف جذب کردن مخاطب تولید می‌شود.

تجربه نشان می‌دهد عامه‌ی مردم به محتواهای تصویری و گرافیکی علاقه مندند و این درحالیست که افراد متخصص به محتوای متنی گرایش دارند. قطعا محتوای متنی مورد قبول این دسته از کاربران بایستی تمامی سوالات ان‌ها را پاسخ دهد و به عبارتی پوشش دهنده ی همه‌ی جوانب باشد. بدیهی است که مخاطب تمایل دارد با مطاله یک محتوای متنی موجود در یک وبسایت از مراجعه به سایر مقالات بی‌نیاز شود. 

طبقه بندی محتوای متنی به شکل زیر است:

 • محتوای متنی عمومی
 • محتوای متنی تخصصی
 • متن شبکه­‌های اجتماعی
 • متن تبلیغاتی
 • محصول نویسی

 

لازم است پیش از تولید محتوا عبارات و کلمات کلیدی را بیابید. برای این کار می‌بایست از ابزارهای که موجود در اینترنت مانند کی ورد پلنر، suggestion google  استفاده کنید همچنین با استفاده از ابزارهای کلمات مرتبط مانند Kwfinder، lsiGraph، .. می­توانید ابتدا واژگان مرتبط را یافته و در نهایت به نوشتن محتوا بپردازید.

این ابزار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به شما کمک بسیاری می‌کنند تا بتوانبد موضوعات موردعلاقه کاربران در سطح اینترنت را دریابید. تولید محتوای بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو نام برگزیده برای این مدل است.                                                                    

درضمن یک مطلب ترجمه شده تولید محتوا تلقی نمی‌شود از این جهت که ربات جستجوگر به سادگی می‌تواند تشخیص دهد و شمارا یک کپی کننده تشخیص خواهد داد‌.       

تولید محتوا

تولید محتوا

از محاسن تولید محتوای متنی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:       

 • انتخاب شدن به عنوان یک سایت مرجع
 • جذب زیاد مخاطب
 • جذب مشتریان بالقوه
 • ارتقای رتبه سایت در موتورهای جستجو
 • امار اشتراک گذاری زیاد در شبکه های اجتماعی
 • افزایش برندینگ
 • رشد و توسعه کسب وکار

 

از معایب تولید محتوای متنی موارد زیر دارای اهمیت است:

 • هزینه بالایی نیاز دارد.
 • زمان زیادی نیاز دارد.
 • تعداد کارشناس متخصص کم است.
 • کارشناس تولید محتوایی که در زمینه سئو نیز فعالیت داشته باشد بسیار کم است.
 • اگر برحسب دغدغه‌های مخاطبین نباشد ضرر زیادی از جهت دفع مخاطب وارد خواهد کرد.

 

به دلایل زیر باید تولید محتوای خود را بصورت حرفه ای شروع کنید:

 • باید با تعداد زیادی از رقیبان درتولید محتوا رقابت کنیم.
 • تولید محتوای منحصربفرد از نظر موتور جستجو بسیار اهمیت دارد.
 • جذب مخاطب به تولید محتوای ما بستگی دارد.

 

آژانس تولید و بصری سازی محتوای نگار

با ما تماس بگیرید…

مدیر: info@negar-ad.com 

روابط عمومی: negar.ad.2017@gmail.com

شماره تماس: 09109783374

تولید محتوا, متنی , , , , , , , , , , , , , ,
درباره najafi

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *