12 دلیل برای نیاز کسب‌وکار شما به سئو

06/10/2018

12 دلیل برای نیاز کسب‌وکار شما به سئو

بسیاری از برندها و کسب‌وکارها می‌دانند (یا فکر می‌کنند می‌دانند) که برای دارایی‌های دیجیتالی خود به سئو نیاز دارند، و مزایایی که از اجرای کار سئو به نیابت از آن‌ها به دست می‌آید را می‌شناسند.

سئو مطمئناً قابلیت جستجو و دیده شدن وب‌سایت را بهبود می‌بخشد، اما چه ارزش واقعی دیگری ارائه می‌کند؟ چرا سئو این‌قدر اهمیت دارد؟

صرف‌نظر از اندازه‌ی صنعت یا کسب‌وکار، این 12 دلیل باید اندکی شفافیت در مورد اینکه چرا کسب‌وکارها برای بردن برندهایشان به سطحی بالاتر به سئو نیاز دارند، ایجاد کنند.

 1. جستجوی ارگانیک اغلب منبع اصلی ترافیک وب‌سایت است

سئو

جستجوی ارگانیک بخش بزرگی از عملکرد بیشتر وب‌سایت‌های کسب‌وکاری، همچنین جزئی اساسی از قیف خریدار و درنهایت باعث تکمیل مبادله یا تعهد از سوی خریدار است.

همان‌طور که بازاریابان می‌دانند، گوگل سهم بسیار بزرگ‌تری از بازار جستجو را نسبت که رقیبانش همچون یاهو، بینگ، Baidu ، Yandex ، DuckDuckGo و بسیاری دیگر دارد.

این بدان معنی نیست که سایر موتورهای جستجو به دیده شدن برند کمک نمی‌کنند، کمک می‌کنند، تنها اینکه گوگل حدود 75 درصد کل بازار جستجو را در دست دارد. گوگل به‌وضوح پیشتاز است و ازاین‌رو دنبال کردن دستورالعمل‌هایش حائز اهمیت است.

اما 25 درصد باقیمانده‌ی بازار که در دست سایر موتورهای جستجو است نیز آشکارا برای برندها باارزش است.

گوگل که پربازدید‌ترین وب‌سایت جهان است (و همین‌طور به‌طور ویژه پربازدید‌ترین وب‌سایت ایالات‌متحده) محبوب‌ترین ارائه‌دهنده‌ی ایمیل در جهان نیز می‌باشد (با بیش از 1 میلیارد کاربر). نیازی به اشاره نیست که یوتیوب نیز دومین موتور جستجوی بزرگ است.

می‌دانیم که بخش عمده‌ای از جهان که به اینترنت دسترسی دارند حداقل یک‌بار در روز برای دستیابی به اطلاعات به گوگل مراجعه می‌کنند.

دیده شدن به‌عنوان منبعی مورد اعتماد از سوی گوگل و سایر موتورهای جستجو همیشه به نفع برند عمل خواهد کرد. سئوی باکیفیت و وب‌سایتی کیفیت بالا برند را به آن نقطه می‌رسانند.

 1. سئو اعتماد و اعتبار ایجاد می‌کند

هدف هر سئوی تجربه‌شده‌ای، ایجاد بنیادی قوی برای وب‌سایتی زیبا با تجربه‌ی کاربری مرتب و مؤثر است که به لطف اعتماد و اعتبار برند و دارایی دیجیتال آن به‌راحتی در جستجو یافت می‌شود.

عوامل بسیاری در ایجاد اعتبار در موتورهای جستجویی همچون گوگل نقش دارند. علاوه بر عواملی که در بالا ذکر شد، اعتبار طی زمان درنتیجه‌ی عواملی که در ذیل ذکرشده‌اند، عاید می‌شود:

 • نمایه‌های بک لینک باکیفیت
 • رفتار کاربری مثبت
 • سیگنال‌های یادگیری ماشینی
 • عناصر و محتوای بهینه در صفحه

اما ایجاد این اعتبار بیشتر  بهینه‌سازی‌های دیجیتالی دیگر به یک برند سود می‌رساند. مشکل این است که ایجاد اعتماد و اعتبار یک‌شبه غیرممکن است  درست مثل زندگی واقعی. اعتبار با گذشت زمان ساخته‌شده و به دست می‌آید.

ایجاد یک برند معتبر صبر، تلاش و تعهد می‌طلبد، اما بر ارائه‌ی محصولات یا خدمات باارزش و باکیفیتی که باعث اعتماد مشتریان به برند شود نیز تکیه دارد.

 1. سئوی مناسب به معنی تجربه‌ی کاربری بهتر نیز هست

سئو

همه به دنبال حداکثر دیده شدن و رتبه‌بندی ارگانیک بهتر هستند. اما تنها اندکی متوجه می‌شوند که تجربه‌ی کاربری بهینه بخش بزرگی از راه رسیدن به این مقصود است.

گوگل نحوه‌ی تفسیر تجربه‌ی کاربری مناسب و غیر مناسب را یاد گرفته است و تجربه‌ی کارگری مناسب به عنصری اساسی در موفقیت وب‌سایت تبدیل‌شده است.

مشتریان می‌دانند چه می‌خواهند. اگر نتوانند آن را پیدا کنند مشکلی وجود خواهد داشت و عملکرد وب‌سایت ضرر می‌بیند.

مثالی واضح از ایجاد تجربه‌ی کاربری قوی، نحوه‌ی تبدیل‌شدن هر چه بیشتر گوگل به موتور پاسخگویی است که اطلاعات جستجو شده را مستقیماً در صفحه‌ی نتایج موتور جستجو به کاربران ارائه می‌دهد.

هدف از این کار این است که به کاربر اطلاعاتی که به دنبال آن است را با کلیک‌های کمتری، سریع و راحت ارائه کند.

سئوی باکیفیت تجربه‌ی کاربری مثبت ایجاد می‌کند و از آن برای کار کردن به نفع برند بهره می‌برد.

 1. سئوی محلی به معنی افزایش مشارکت، ترافیک و مبادله است

با افزایش و غلبه‌ی رو به رشد ترافیک موبایل، جستجوی محلی به یکی از بخش‌های بنیادین موفقیت کسب‌وکارهای کوچک و متوسط تبدیل‌شده است.

هدف سئوی محلی بهینه کردن دارایی‌های دیجیتال شما برای محیط مجاور شماست، تا مردم بتوانند شما را راحت و سریع پیدا کنند، که شما را یک‌قدم به معامله نزدیک‌تر می‌کند.

بهینه‌سازی محلی بر شهرها، ناحیه‌ها و حتی ایالات خاصی تمرکز می‌کند تا رسانه‌ای بادوام برای ارسال پیام برند در سطح محلی ایجاد کند.

متخصصان سئو این کار را با بهینه‌سازی وب‌سایت برند و محتوای آن، ازجمله رونگاشت ها و بک لینک‌ها و همچنین فهرست‌های محلی مرتبط با موقعیت مکانی و بخش‌های تجاری که برند به آن‌ها تعلق دارد، انجام می‌دهند.

جهت تشویق مشارکت در سطح محلی، متخصصان سئو باید برای شروع پنل نمودار دانش، فهرست گوگل مای بیزینس و پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی برند را بهینه‌سازی کند.

همچنین باید بر نقدهای کاربران در گوگل و بسته به صنعتی که برند در آن فعالیت می‌کند، سایت‌های نقد دیگر همچون Yelp، Home Advisor و Angie’s List (و سایرین) تأکید ویژه شود.

 1. سئو بر چرخه‌ی خرید اثر می‌گذارد

مشتریان تحقیق می‌کنند. این یکی از بزرگ‌ترین مزایای اینترنت از دیدگاه خریداران است.

استفاده از تاکتیک‌های سئو جهت تقویت رساندن پیام برندتان برای معاملات خوب، محصولات و یا خدمات پیشگام، اهمیت و قابل‌اتکا بودن آنچه به مشتریان ارائه می‌دهید اثری شگرف خواهد داشت.

همچنین زمانی که به‌درستی انجام شود بی‌شک بر چرخه‌ی خرید به نحوی مثبت اثر خواهد داشت.

برای اینکه ارتباطی باارزش ایجاد شود برندها باید در مکان‌هایی که مردم به آن‌ها نیاز دارند قابل‌رؤیت باشند. سئوی محلی این قابل‌رؤیت بودن را بهبود می‌بخشد و مشتریان احتمالی را قادر می‌سازد که جواب خود و کسب‌وکاری که این جواب‌ها را ارائه می‌کند، بیابند.

 1. بهترین شیوه‌های سئو همواره به‌روزرسانی می‌شوند

اجرای تاکتیک‌های سئو روی وب‌سایت برند و در دارایی‌های دیجیتال آن عالی است، ولی اگر این کار تعهدی کوتاه‌مدت باشد (محدودیت بودجه  و غیره) و سایت طی زمان به‌طور مدادم ارزیابی نشود، به آستانه‌ای می‌رسد که به دلیل موانع دیگر قابل پیشرفت نیست.

شیوه‌ای که جهان  جستجو تکامل می‌یابد، که اساساً تحت اختیار گوگل است، نیازمند بررسی مداوم تغییرات جهت جلو افتادن در رقابت و ماندن در صفحه اول است.

فعال بودن و بررسی تغییرات عمده‌ی الگوریتم‌ها همواره به برندهایی که چنین کنند سود می‌رساند.

می‌دانیم که گوگل هرساله هزاران تغییر الگوریتم ایجاد می‌کند. اگر بیش‌ازحد از این تغییرات عقب بمانید، بازگشتن به‌شدت سخت خواهد شد. متخصصان سئو کمک می‌کنند که اطمینان حاصل کنید از این مشکل اجتناب می‌شود.

 1. درک کردن سئو به شما کمک می‌کند محیط وب را درک کنید

سئو

با محیط دائماً در حال تغییری که وب جهانی است، تسلط پیدا کردن بر این تغییرات هنگامی‌که اِعمال می‌شوند می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

اما تسلط داشتن بر سئو به معنی ماندن در چرخه‌ی تغییرات عمده‌ای که در مورد جستجو اِعمال می‌شوند، است.

شناختن محیط وب، شامل تاکتیک‌هایی که سایر کسب‌وکارها و رقیبان محلی و قابل‌مقایسه به کار می‌برند، همواره برای برندها منفعت خواهد داشت.

 1. سئو نسبتاً ارزان است

مسلماً هزینه دارد. اما همه‌ی چیزهای خوب همین‌طورند، درست است؟

اما سئو در مقایسه با بسیاری چیزها نسبتاً ارزان است و بازپرداخت آن درزمینه‌ی منفعت و سود و زیاد برند قابل‌ملاحظه خواهد بود.

این هزینه‌ی تبلیغات نیست؛ بلکه یک سرمایه‌گذاری تجاری حقیقی است. اجرای خوب سئو تا سال‌ها منطقی خواهد بود و مانند بیشتر چیزها در زندگی، هرچه توجه (و سرمایه‌گذاری) بیشتری دریافت کند بهتر می‌شود.

 1. سئو راهبردی طولانی‌مدت است

سئو می‌تواند اثری قابل‌توجه در اولین سال اقدام داشته باشد و بسیاری از این اقدامات آثاری خواهند داشت که تا سال‌ها باقی خواهند ماند.

با تکامل بازار، بهترین کار دنبال کردن دقیق ‌ترند‌ها و تغییرات است. اما حتی سایتی که تعداد بسیار زیادی پیشنهاد سئوی اجراشده نداشته باشد با استفاده از بهترین شیوه‌های سئوی ساده در یک وب‌سایت قابل‌اطمینان باتجربه‌ی کاربری مناسب، پیشرفت خواهند کرد.

و هرچه زمان، تلاش و بودجه‌ی بیشتری به سئو اختصاص یابد، وب‌سایت جایگاهی بهتر و طولانی‌تر به‌عنوان رقیبی شایسته در بازار خود خواهد داشت.

 1. قابل‌سنجش است

درحالی‌که سئو به‌اندازه‌ی جستجوی پرداختی راهی آسان برای محاسبه‌ی بازگشت سرمایه ارائه نمی‌کند، اما می‌تواند با پیگیری و تحلیل درست تقریباً هر چیزی را اندازه‌گیری کنید.

مشکل اصلی تلاش برای جمع‌آوری همه‌ی داده‌ها از عقبه‌ی سیستم است چراکه هیچ راه مشخصی برای درک ارتباط متقابل میان اقدامات انجام‌شده وجود ندارد.

بااین‌حال، درک اینکه برخی اقدامات چگونه باید بر عملکرد و رشد اثر بگذارند، حائز اهمیت است و امید است که اثر بگذارند.

هر سئوی خوبی به دنبال این بهبودها خواهد بود، بنابراین جمع‌آوری داده‌ها نباید چالش باشد.

برندها همچنین می‌خواهند بدانند درزمینه‌ی عملکرد دیجیتال کجا بوده‌اند، کجا هستند و کجا خواهند بود، به‌خصوص در مورد سئو و زمانی که به فرد یا شرکتی پول می‌دهند تا به نیابت از آن‌ها عمل کند.

راه بهتری نیز برای نشان دادن موفقیت سئو وجود ندارد. همه‌ی ما می‌دانیم که داده‌ها هیچ‌وقت دروغ نمی‌گویند.

 1. سئو فرصت‌های جدیدی را آشکار می‌کند

سئو

سئوی باکیفیت همواری راهی برای کشف و بهره بری از فرصت‌ها جدید برای بندها پیدا می‌کند تا نه‌تنها دیده شوند بلکه بدرخشند.

ارائه‌ی سئوی باکیفیت به برندها به معنی مخفی کردن یک تیم سئو در همه‌ی چیزهای مربوط به آن برند است. این تنها راه بازاریابی حقیقی برای یک برند با شور و درکی که سهام‌داران برند برای آن دارند می‌باشند: سهام‌دار شدن.

یک برند هرچه بهتر درک شود، فرصت‌های بیشتری برای کمک به رونق آن به وجود می‌آیند. در مورد سئو نیز می‌توان همین را گفت.

 1. اگر در صفحه‌ی اول نباشید، کلیک دریافت نمی‌کنید

در دنیای سئو بر کسی پوشیده نیست که اگر در صفحه‌ی 1 نباشد، احتمال اینکه در بازی جستجوی ارگانیک برنده شوید کم است.

اخیراً تحقیقی نشان داد که سه جایگاه اول رتبه‌بندی جستجوی ارگانیک تقریباً 40 درصد از تمام کلیک‌ها را دریافت می‌کنند، درحالی‌که روی 30 درصد از تمام نتایج در صفحه‌ی 1 و 2 اصلاً کلیک نمی‌شود.

این به چه معنی ست؟ دو چیز:

 • اگر در صفحه‌ی اول نیستید، نیاز دارید که باشید.
 • بازهم مثال‌هایی زیادی وجود دارند که کاربر جستاری جستجو می‌کند و نمی‌تواند چیزی که به دنبال آن است را بیابد.

نتیجه‌گیری

اجرای سئوی قوی و باکیفیت در وب‌سایت و دارایی دیجیتال برند همواره برای آن برند و تلاش‌های بازاریابی آن مفید خواهد بود.

سئو تکنیک بازاریابی دوران جدید محسوب می‌شود، اما برای حضور یک برند در دنیای وب این دوران ضروری است، به‌خصوص ازاین‌رو که اطلاعات موجود و رقیبان مدام افزایش و رشد می‌یابند.

 

آژانس تولید و بصری سازی محتوای نگار

با ما تماس بگیرید…

مدیر: info@negar-ad.com 

روابط عمومی: negar.ad.2017@gmail.com

شماره تماس: 09109783374

 

سئو, مارکتینگ و بازاریابی, مطالب آموزشی , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره najafi

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *